Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi - Woombie

Proč dítě potřebuje hodně spánku?

Šest důvodů, proč děti potřebují hodně spánku.
Pokud jde o spánek, pro děti není nikdy příliš spánku. Protože kromě výživy, lásky a pozornosti jeho rodičů není pro jeho vývoj nic důležitějšího. Proč přesně je ale spánek pro miminka tak důležitý?

1. Miminka rostou během spánku. Růstové hormony se u dětí tvoří hlavně během spánku. Jelikož během tohoto období života rostou a přibývají na váze, novorozenci během prvních několika měsíců života prospí 50 až 70 % svého času.

2. Dobrý spánek přispívá ke správným stravovacím návykům. Tukové buňky těla produkují hormon leptin, který vysílá signál do mozku dítěte, že mají dostatek potravy. Studie ukázaly, že tento hormon narušuje nedostatek spánku a signál, že bylo dosaženo hranice nasycení, se do mozku nedostane.

3. Zdravý spánek chrání před srdečními chorobami, cukrovkou ... Dostatečný spánek chrání cévy srdce. Pokud děti trpí nespavostí, způsobuje to větší napětí mozku a hladiny glukózy a kortizolu stále rostou. To vede ke zvýšenému stresu, který může způsobit cukrovku, obezitu a srdeční choroby.

4. ... a proti infekcím a stresu. Rovněž v boji s dalšími nemocemi je prospěšný správný spánek. Během spánku se totiž tvoří tzv. cytokinové bílkoviny, které slouží k boji s infekcí, nemocemi a stresem. Nedostatek spánku produkuje méně důležitých bílkovin.

5. Dostatek spánku zlepšuje koncentraci. Dětí s diagnostikovanou poruchou pozornosti nebo hyperaktivitou (tzv. „Zappelphilippův syndrom“) každým rokem přibývá. Mnoho z nich jednoduše trpí spánkovou deprivací nebo jinými poruchami spánku, jejichž příznaky jsou velmi podobné: zvýšená podrážděnost, potíže se soustředěním a špatná koncentrace.

6. Miminka se učí „za spánku“. Učení se ve spánku je samozřejmě jen fráze, ale má skutečné jádro: Během spánku se v mozku miminka vytvářejí nervová spojení, která jsou potřebná ke zpracování obrovského množství nových informací, které během dne dostává.

Dostatečný, zdravý spánek je proto pro vývoj kojence zásadní. Zvláště hluboká a uvolněná miminka spí ve Woombie.

Je zavinovačka nebezpečná pro kyčelní klouby?

Woombie je navržena tak, aby nohy dítěte nebyly za žádných okolností omezeny a zaujaly přirozenou bezpečnou polohu (žabičky). Naše zavinovačka je ve tvaru arašídu, což v praxi znamená, že kojenec se má docela co předvést, pokud rád intenzivně kope nožičkami, volnými pohyby stimuluje správný vývoj kyčelních kloubů. Woombie, jako jediná zavinovačka na světě, byla uznána jako bezpečná pro miminko a jeho kyčle MEZINÁRODNÍM INSTITUTEM PRO DYSPLASII, což dává 100% jistotu mimořádné účinnosti, která jde ruku v ruce s bezpečností a zdravím dítěte.

Tipy: Nikdy netahejte miminko za nožičky nahoru, to je častá chyba mladých rodičů při každodenním koupání nebo přebalování, může dojít k jemné luxaci kyčelního kloubu. Nesvazujte je rovněž přikrývkami nebo plenkami, nožičky novorozeného miminka byste neměli udržovat ve vzpřímené poloze.

Má moje dítě opravdu rádo zavinování?

Neexistují děti, které by nerady spaly ve Woombie!! je to jako říct, že se jim nelíbí děloha matky. Jsou však děti, které se neošálí pouhým zabalením do Woombie a jejich smysly vnímají jiné dojmy než ty, které znají z maminčina bříška. Tento jev pozorujeme asi u každého pátého dítěte, v těchto situacích je potřeba i vaše pomoc a využití metody 5S, kterou vyvinul a popsal doktor Harvey Karp. Postupujte podle této metody a rychle si všimnete, že miminko čeká jen na to, až je zavinete ve Woombie...

Tipy: Některým dětem trvá několik dní, než si zvyknou na Woombie, týká se to asi 20 % miminek. Buďte trpěliví a vaše dítě si Woombie brzy zamiluje.

Zdá se mi, že je Woombie příliš těsný

To není možné. Woombie by mělo být těsné, protože jen tehdy plní svou roli. Hmotnostní rozsahy jsou stanoveny pro téměř milion dětí na celém světě. Woombie bylo navrženo tak, aby strečový materiál bebeflexTM poskytoval dostatečný prostor.

Tipy: Pokud je Woombie již příliš těsné v krku, můžete tam látku mírně natáhnout, nebo jen nezapínat zip po celé délce cca 1,5 cm.

Je bezpečné uspávat miminko na zádech? A co s blinkáním?

Naopak. Pediatři po celém světě doporučují dětem zejména ohroženým tzv. syndromem náhlého úmrtí kojenců (SIDS) usínat na zádech. Neexistuje statisticky vyšší riziko udušení žaludečním obsahem v případě blinkání, protože děti spící na zádech otáčejí hlavou doleva a doprava.

Brzdí Woombie vývoj dítěte?

Právě naopak. Woombie umožňuje dítěti poznávat nové pozemské prostředí podle jeho vlastních podmínek, zvykat si na ně svým vlastním tempem a rozvíjet motoriku a svaly díky „podmínkám pro cvičení“, které poskytuje materiál bebeflexTM. Na celém světě si miminka zabalená do Woombie rychleji sedají, rychleji zvedají ruce a rychleji vsávají.

Mělo by být dítě vyndáváno z Woombie pro noční krmení?

Dítě, které je ještě krmeno v noci, by mělo zůstat ve Woombie, zatímco jí. Díky tomu nebude narušen jeho spánkový rytmus a bude mnohem snazší je uložit zpět do postýlky k dalšímu spánku.

Moje dítě spí už sedmou hodinu. Mám je budit na krmení?

Kojené děti jedí na požádání – to znamená, že když dostanou hlad, dají vám vědět. Pokud dítě v noci probudíte, navykne si na přerušovaný spánek – opak toho, co potřebuje. Čím déle dítě spí, tím více odpočívá a klidněji roste.

Může metoda „5 krát S“ poškodit dítě? Slyšela jsem, že si musíte dávat pozor na třesení dítěte.

Třesení dítětem je zločin – může vést k smrtelnému poškození mozku novorozence navždy. Sám doktor Karp navrhuje, aby „skokokolébání“, které nemá nic společného s třesením dítěte, bylo prováděno způsobem, který „není spojen s nebezpečím“.

Dá se Woombie používat i přes den?

Mnoho rodičů používá Woombie rovněž během dne k prodloužení spánku svého dítěte. Podle nás na tom není nic špatného, pokud pamatujete, že Vaše dítě, které přes den dobře spí, nebude v noci unavené.

Jak se o Woombie starat, v jaké teplotě prát?

Woombie vydrží nemocniční režim - praní při teplotě vroucí vody. Doma to ale nedoporučujeme: na praní stačí teplota 30-45 stupňů Celsia. Woombie® lze sušit i v sušičce a v případě noční havárie - např. poblinkání - stačí přeprat pod tekoucí vodou a vysušit fénem.

Tipy: Vzhledem k natahovacím vlastnostem látky nedoporučujeme žehlit.

Jak odnaučit dítě Woombie - a kdy?

To je mnohem těžší pro rodiče než pro děti. Čas na odstavení je, když si všimnete, že se  dítě "převaluje" ze zad na břicho a z břicha na záda. To znamená, že je připraveno vstoupit do další fáze vývoje. Odstavení lze provést dvěma způsoby: s variabilním Woombie, který umožňuje vyndat ručičky, nebo lze ručičky vyndat po rozepnutí zipu. První noc vyjměte jednu ručičku, druhou - pouze druhou a po několika nocích je můžete osvobodit obě.

Mám přikrýt dítě spící ve Woombie nějakou dekou?

V žádném případě dítě nezakrývejte žádnými přikrývkami nebo plenkami. Odstraňte z jeho postýlky všechny předměty, které mohou způsobit udušení dítěte, podložky, hračky, polštáře atd. Jsou ony v hlavní míře zodpovědné za syndrom náhlého úmrtí kojenců.

Čím se liší Woombie od jiných zavinovaček

Woombie je značka sama o sobě po celém světě byla oceněna mnoha dětskými organizacemi v mnoha zemích jako produkt roku nebo dokonce doporučení Mezinárodního institutu kloubních dysplasií. V Polsku už nějakou dobu bojujeme s produkty napodobujícími Woombie, nemáme však s těmito produkty nic společného.

Jak používat Woombie?

 
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl